شیر موز

شیر موز

شیر موز برای بدن بسیار مفید می‌باشد یک نوشیدنی که در بین بچه‌ها و بزرگترها بسیار دلپذیر و دوست داشتنی است شیر موز می‌باشد . بسیاری از افراد به دلیل اضافه وزن قادر به مصرف شیر موز نیستند اما زمانی که شیر موز را با شیر کم چرب مصرف کنید باعث اضافه وزن نخواهد شد. درواقع موز چربی بسیار کمی دارد که اصلا باعث اضافه وزن نخواهد شد حتی انرژی را هم افزایش می‌دهد و باعث اضافه وزن نمی‌شود زیرا این چربی آنقد کم است که با کمی تحرک از بین خواهد رفت .

خاصیت‌های بینظیر شیر موز

موز در کمترین زمان ممکن زخم‌های روده را از بین می‌برد .قندی که در موز وجود دارد با سرعت بسیار بالایی جذب بدن می‌شود از آنجایی که گلسیم موز بسیار زیاد است پس افرادی که ذیابت دارند به هیچ وجه نباید موز مصرف کنند . طبع شیر موز طبعی گرم است و برای افرادی بسیار مناسب است که مزاجشان مزاجی حرارتی است پس اگر شیر موز را باشکر ترکیب کنید کالری آن دو چندان خواهد شد . شیر موز مواد مغذی بسیار زیادی دارد که می توان آن را به عنوان یک میان وعده کامل در نظر گرفت . برای اینکه عملکرد مغز را بهبود بخشید مصرف شیرموز را فراموش نکنید . افرادی که مشکلات عصبی دارند یا اینکه خیلی سریع دچار استرس می‌شوند یکی از راه‌های درمان طبیعی مصرف شیر موز می‌باشد . برای از بین بردن لکه‌های تیره روی صورت می توانید از نوشیدنی بینظیر شیر موز استفاده کنید .یکی از راه درمان و بهبود فشار خون بالا مصرف ترکیب شیر و موز است اما افرادی که بیماری دیابت دارند این نوشیدنی خوشمزه را اگر با شیر کم چرب و بدن شکر تهیه نمایند هیچ مشکلی برای آنها پیش نمی‌آید . اما یکی از معجون‌های پر طرفدار در بین ورزشکاران و بدنسازان شیر موز می‌باشد .

جمع‌بندی

همانگونه که متوجه شدید شیر موز یک نوشیدنی پر طرفدار می‌باشد اما شایان به ذکر است که زمانی که پوست موز را از آن جدا کنیم بسیار سریع آلوده می‌شود وزمانی که آن را با شیر ترکیب می‌کنیم باید همان وقت مصرف شود پس بهتر است ترکیب شیر و موز را در یخچال نگهداری نکنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + شانزده =